Konání stáže v sociálním podniku
Sladké Osoblažsko s.r.o. dne 20. července 2018

Předmětem stáže pro 5 účastníků ze Slezské diakonie bylo seznámení se s provozem marmeládovny Sladké Osoblažsko s.r.o., která zahájila svůj provoz r. 2015.

Sociální podnik Sladké Osoblažsko funguje v prostorách bývalé výrobny brambůrek v Obci Hlinka. Tyto prostory byly zrekonstruovány a vybaveny díky podpoře MSK skrz Klastr sociálních inovací a podniků. Jedná se o sociální podnik na zpracování ovoce s následnou výrobou marmelád, džemů, pečených čajů a medu. Cílem tohoto podniku je výroba kvalitních výrobků z místních surovin, bez přidání jakékoli chemie a dalších nezdravých složek. Tento sociální podnik se zaměřuje na sociální začleňování osob cílové skupiny „dlouhodobě nezaměstnaní“.

Sladké Osoblažsko je jedním z projektů Osoblažského cechu z.ú., který funguje od r. 2013 a který založily čtyři obce Osoblažska (Osoblaha, Dívčí Hrad, Hlinka, Slezské Pavlovice). Hlavním cílem je podpořit cokoliv, co zvýší atraktivitu tohoto „koutu“ Bruntálska a také nabídnout lidem práci, protože nezaměstnanost je zde vyšší než v jiných regionech ČR. Jednou z myšlenek bylo vybudovat vlastní značku, specialitu, která přiláká turisty a dá šanci místním obyvatelům.

Jsme vděční za možnost zúčastnit se této inspirativní stáže,  za myšlenky a podněty, které jsme měli možnost získat.  Děkujeme realizátorům stáže za netradiční zážitek a možnost ochutnat produkty, např. rajčatovou marmeládu …

 

      Podporují nás

 

 

 

 

 

------------------------------------------

Výroční zpráva za rok 2015

Klastr VZ 2015.pdf (1649999)

Výroční zpráva za rok 2016

Klastr VZ 2016.pdf (2312413)

Výroční zpráva za rok 2017
 
Výroční zpráva za rok 2018
 
Výroční zpráva za rok 2019

 

Kontakt

Klastr sociálních inovací a podniků - SINEC z.s. Sídlo: Nerudova 8, Ostrava - Vítkovice 703 00
telefon: 605404012

ID datové schránky:
k7x7dh4
info@klastr-socialnich-podniku.cz