Konání stáže v sociálních podnicích společnosti Ledovec z.s, Ledce ve dnech 17. a 18. dubna 2018

 
Ve dnech 17. a 18. dubna se zaměstnanci členské organizace Klastru SINEC společnosti MENS SANA z.ú. zúčastnili stáže ve společnosti Ledovec, z.s. se sídlem v Ledcích u Prahy. 
 
Předmětem stáže bylo seznámení se s chodem jednotlivých sociálních podniků, organizační strukturou, činností a předmětem podnikání.
Café restaurant Kačaba funguje v Plzni od roku 2005, v současnosti zaměstnává 30 lidí se zdravotním znevýhodněním. V restauraci se pracuje na zkrácený pracovní úvazek 4 hodiny denně, od pondělí do pátku. Restaurace nabízí široký sortiment jídel, denní menu, snídaně i večeře s využitím regionálních potravin. 
 
 
Secondhelp vznikl v roce 2010 jako projekt obecně prospěšné společnosti. Cílem je prostřednictvím zpracování a prodeje kvalitního oblečení z druhé ruky vytvořit a dlouhodobě udržet pracovní místa pro OZP, kterých v jejich provozech pracuje více než 80%. Nabídku své činnosti rozšířili i do jiných měst - Klatovy, Nýrsko, Plzeň, Rožnov pod Radhoštěm, Sušice a Valašské Meziříčí. 
Dohromady s.r.o. se sídlem v Třemošné u Plzně je sociální podnik, který vznikl na počátku roku 2012. Minimálně 75% zaměstnanců tvoří lidé se zdravotním postižením. Ve společnosti se pracuje na zkrácený pracovní úvazek. Společnost se zabývá zpracováním pěnových a bublinkových fólií, plachet apod. 
Garden gang, Plzeň zaměstnává lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří zvládnou práci v zahradách a městských parcích v Plzni. Práce je různorodá a vždy se odvíjí od zakázek. 
Statek Černá ovce, Plzeň zaměstnává lidi se zdrvaotním znevýhodněním, kteří pomáhají s péči o zvířata, ke statku patří také zahrada, kde je mořné najít pracovní uplatnění. 
 
 
Ledovec je nezisková organizace, která nabízí lidem s duševním onemocněním a nebo mentálním handicapem z plzeňského regionu podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách. 
 
Stáž byla velice přínosná a stážisté vyjadřují poděkování panu Fojtíčkovi za poskytnutý čas, poradenství a konzultace. 
 
 
      Podporují nás

 

 

 

 

 

------------------------------------------

Výroční zpráva za rok 2015

Klastr VZ 2015.pdf (1649999)

Výroční zpráva za rok 2016

Klastr VZ 2016.pdf (2312413)

Výroční zpráva za rok 2017
 
Výroční zpráva za rok 2018
 
Výroční zpráva za rok 2019

 

Kontakt

Klastr sociálních inovací a podniků - SINEC z.s. Sídlo: Nerudova 8, Ostrava - Vítkovice 703 00
telefon: 605404012

ID datové schránky:
k7x7dh4
info@klastr-socialnich-podniku.cz