Konání stáže v sociálním podniku ERGON Třinec dne 22.6.2017

Dne 22. června 2017 se konala již pátá stáž ze série stáží v sociálních podnicích, určených pro zaměstnance členských nestátních neziskových organizací Klastru sociálních inovací a podniků – SINEC, z.s. Realizace stáží spadá do klíčové aktivity 5 projektu – Stáže v sociálních podnicích.

Stáže v sociálním podniku ERGON Třinec se zúčastnilo 5 osob, zaměstnanci společnosti LIGA o.p.s.


ERGON - sociální podnik z.s. se dlouhodobě zabývá vytvářením pracovních míst v podmínkách umožňujících uplatnění lidem s různým zdravotním znevýhodněním a to tak, aby byly „šity na míru“ každému jednotlivci. Vytvořená pracovní místa jsou udržitelná a kvalitní, tzn. pracovník vytváří konkrétní produkty a realizuje konkrétní služby, kde má při procesu zhotovování svůj podíl zodpovědnosti na kvalitě zakázky. Za svou práci je odměňován standardním způsobem a s využíváním motivačních prvků.

Ergon je organizací, která ráda vstupuje do inovací a nových výzev, do kterých se mnohdy promítají také určitá rizika, která se však mohou změnit v přidanou hodnotu. Dokladem toho je rozvoj organizace v posledních  letech. Za toto období se organizace rozvinula z původního jednoho pracovního programu pro 10 osob do 3 pracovních programů a vytvoření pracovních míst pro více než 240 osob se zdravotním znevýhodněním. Zároveň byly vybudovány tři montážní a skladovací haly (byla realizována investice ve výši více než 200 mil. Kč), které jsou v majetku společnosti a poskytují tak organizaci zázemí pro realizaci největšího pracovního programu – montážních a kompletačních činností a zázemí pro ekonomické a personální řízení společnosti.

Stáž byla pro zaměstnance Ligy Bruntál velmi inspirativní a vyjádřili poděkování vedení ERGONU za pěkně připravený program stáže a Klastru SINEC za umožnění realizace a organizaci stáže.

 

 

      Podporují nás

 

 

 

 

 

------------------------------------------

Výroční zpráva za rok 2015

Klastr VZ 2015.pdf (1649999)

Výroční zpráva za rok 2016

Klastr VZ 2016.pdf (2312413)

Výroční zpráva za rok 2017
 
Výroční zpráva za rok 2018
 
Výroční zpráva za rok 2019

 

Kontakt

Klastr sociálních inovací a podniků - SINEC z.s. Sídlo: Nerudova 8, Ostrava - Vítkovice 703 00
telefon: 605404012

ID datové schránky:
k7x7dh4
info@klastr-socialnich-podniku.cz