Konání stáže v sociálním podniku CLEAR SERVIS o.p.s.
v Českém Těšíně dne 28. června 2018 

Stážisté ze společnosti Althaia o.p.s. navštívili sociální podnik Clear servis o.p.s. v Českém Těšíně za účelem výměny vzájemných zkušeností z oblasti práce s cílovou skupinou osob se zdravotním postižením a zejména jejich uplatněním na trhu práce v sociálním podniku. Celkový rozsah stáže byl jeden pracovní den v rozsahu 8 hodin.

Stáž byla realizována za přítomnosti ředitelky společnosti Clear servis o.p.s. paní Mgr. Dolores Czudkové. Ta účastníky stáže přivítala v sociálním podniku a úvodem je seznámila s historickým vývojem sociálního podniku. Poté se účastníci stáže vydali na exkurzi jednotlivých provozů v rámci daného sociálního podniku. Nejprve si měli možnost prohlédnout šicí dílnu, která je zaměřena na opravy prádla, šití a vyšívání nejrůznějších vzorů na oděvy. Dále navštívili provoz prádelny prádla a ložního prádla, na který navazuje mandlovna prádla. V těchto provozech pracují osoby z cílové skupiny zdravotně znevýhodněných osob.

Stáž byla pro účastníky velmi užitečná, neboť díky realizace projektu prostřednictvím Klastru SINEC navštívili aktivní sociální podnik, který se věnuje zaměstnávání cílové skupiny osob se zdravotním postižením. 

 

 

      Podporují nás

 

 

 

 

 

------------------------------------------

Výroční zpráva za rok 2015

Klastr VZ 2015.pdf (1649999)

Výroční zpráva za rok 2016

Klastr VZ 2016.pdf (2312413)

Výroční zpráva za rok 2017
 
Výroční zpráva za rok 2018
 
Výroční zpráva za rok 2019

 

Kontakt

Klastr sociálních inovací a podniků - SINEC z.s. Sídlo: Nerudova 8, Ostrava - Vítkovice 703 00
telefon: 605404012

ID datové schránky:
k7x7dh4
info@klastr-socialnich-podniku.cz